Zgodnie z wynikami internetowego głosowania, w którym brali udział mieszkańcy miasta, tramwaje zmienią kolor na błękitny. Jednak zmieni się nie tylko kolor składów, ale także ich wnętrze, zgodnie z podpisaną przez MPK umową, która przewiduje ich generalny remont.

Odchodzimy od całej feerii barw, na rzecz klasycznego, niebieskiego koloru, jak z piosenki Marii Koterbskiej, która śpiewała o wrocławskich tramwajach – powiedział prezes MPK Krzysztof Balawejder, prezentując kolor, który zyskał największą aprobatę wśród mieszkańców.

W głosowaniu wzięło udział 6,5 tysiąca wrocławian, którzy oddawali swoje głosy na Facebook’u i Instagramie. Kolor błękitny wybrało ponad 4 tysiące osób. Na drugim miejscu znalazł się natomiast kolor granatowy.

Wyremontowane tramwaje pojawią się na ulicach miasta w 2021 roku. Zmodernizowane pojazdy typu WrAs 205 zostaną również doposażone w klimatyzację. Natomiast najstarsze wrocławskie tramwaje nie będą zmieniały barw, a na ich powierzchni nadal będą zamieszczane reklamy.

 

Tekst: Celina Cyran