Wrocławski plac Staszica jest aktualnie jednym z miejsc, gdzie pod względem prowadzonych inwestycji bardzo dużo się dzieje. Pod koniec lipca informowaliśmy o układaniu nowej nawierzchni jezdni przy skrzyżowaniu z ulicą Łowiecką i w pobliżu wiaduktu przy ul. Reymonta, natomiast na początku sierpnia pisaliśmy o rozpoczęciu prac związanych z nowym parkiem kieszonkowym. Obecnie na pl. Staszica trwa budowa rozjazdów i torowiska tramwajowego.

Kompleksowa przebudowa ulicy Pomorskiej ruszyła pod koniec sierpnia 2022 roku. Obejmuje kompleksową przebudowę sieci podziemnych, przebudowę jezdni na odcinku ok. 1200 metrów oraz skrzyżowań Pomorska – pl. Staszica i pl. Staszica – Łowiecka.

Co więcej, inwestycja obejmuje również budowę 1100 metrów nowego torowiska, które będzie wykorzystywane zarówno przez tramwaje, jak i autobusy miejskie oraz około 1800 metrów nowych dróg dla rowerów. Obecnie na placu Staszica trwają zaawansowane prace przy budowie rozjazdów i torowiska tramwajowego. Powstają też chodniki doprowadzające do peronów przystankowych.

Dzięki temu odcinkowi torowiska będziemy mogli przed Wszystkich Świętych uruchomić czasowo linie tramwajowe w kierunku cmentarza Osobowickiego – informują Wrocławskie Inwestycje.

Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu, a jej koszt to ponad 66 milionów złotych. Prace realizuje firma TORPOL S.A.

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje