Flotę wrocławskiego szpitala zasiliły dwa nowe pojazdy, których głównym zadaniem będzie transport krwi i osocza do badań laboratoryjnych oraz próbek do badań histopatologicznych przeprowadzanych w innych miastach. Dzięki motoambulansom transport próbek będzie zarówno szybki, jak i bezpieczny.

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, dr Jakub Berezowski podkreśla, że motoambulanse będą odgrywać wyjątkową rolę w transporcie ludzkich próbek biologicznych, a ich wykorzystywanie w pracy ratowników pomoże jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo publiczne.

Każdy z pojazdów jest wyposażony w narzędzia niezbędne do pracy ratowników oraz sprzęt przeznaczony do ratowania ludzkiego życia. Poza transportowaniem próbek, mogą być zatem wykorzystywane do niesienia pomocy poszkodowanym np. w wypadkach samochodowych. Kierowcy motoambulansów pracujący w USK posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia i zezwolenia, a także wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu pojazdów.

Projekt wykorzystania motoambulansów sanitarnych to z jednej strony efekt realizacji strategii rozwoju Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przez Dyrektora dr. Jakuba Berezowskiego, a z drugiej – efekt realizacji pomysłu przez dwóch jego liderów / inicjatorów: Kamila Miodońskiego (Koordynatora ds. transportu) i Miłosza Raszka (Koordynatora ds. transportu medycznego) – informuje wrocławski szpital.

Warto wspomnieć, że USK jest jedynym szpitalem w województwie dolnośląskim oraz na Opolszczyźnie, który posiada w swojej flocie motoambulanse sanitarne.

 

Foto: Facebook/Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu