25 kwietnia br., w ramach ogólnopolskiego cyklu wydarzeń edukacyjnych Moc spotkań, w Zaklętych Rewirach we Wrocławiu, odbędzie się tradycyjna biesiada w nowoczesnym wydaniu.

W roli gospodarzy wystąpi niepowtarzalny duet, znany kucharz, Pascal Brodnicki oraz znawca naszego narodowego trunku, Maciej Starosolski. Obaj eksperci opowiedzą o magii stołu, podzielą
się wiedzą i doświadczeniem na temat sztuki degustacji polskich specjałów. Wstęp jest bezpłatny,
a osoby, wyłącznie pełnoletnie, zainteresowane udziałem mogą dokonywać zgłoszeń przez stronę
www.mocspotkan.pl
Polacy znani są ze swojej gościnności. Cenimy sobie rozmowy przy wspólnym stole, dobre jedzenie
i magię biesiadowania. Z badań 1 wynika, iż 74% Polaków uważa spotkania z bliskimi i znajomymi za
prawdziwe chwile radości i szczęścia, jednak aż 41% przyznaje, że ma na nie coraz mniej czasu.
Świętowanie w domu przy suto zastawionym stole staje się rzadkością, a wielogodzinne luźne
rozmowy luksusem. Wraz z rosnącym tempem życia i jego digitalizacją ten sposób spędzania wolnego czasu zaczyna zanikać. Tymczasem, badania pokazują, że dla 68% czas spędzony z najbliższymi jest źródłem dobrego samopoczucia. Dlatego tak istotne jest, by zachować ten piękny zwyczaj wspólnych biesiad i na stałe wprowadzić go do naszego życia.

Cykl edukacyjnych wydarzeń Moc spotkań ma na celu przypomnienie o integracyjnej funkcji spotkań wokół stołu, a także pokazanie ich tradycyjnej formy w nowoczesnym wydaniu. – Każde udane przyjęcie to nie tylko wyborne trunki i potrawy, ale przede wszystkim dobry gospodarz.  Wita w drzwiach, prowadzi do stołu, tworzy serdeczna atmosferę, dba o gości i oczywiście serwuje wyjątkowe dla podniebienia smaki.  Zaprasza do wspólnej biesiady, zabawy, opiekuje się należycie gośćmi, tak, by długo i miło wspominali ten czas – mówi Maciej Starosolski, Globalny
Ambasador marki Wyborowa. Dodaje też: Uczestnikom wydarzeń z cyklu „Moc spotkań”
podpowiemy, które polskie dania komponują się najlepiej z naszym narodowym trunkiem,
zaserwujemy przystawkę, danie główne i deser – przybliżając jednocześnie ich znaczenie.

Nie zabraknie także anegdot, ciekawych historii oraz dobrego humoru. Wierzę, że po tym spotkaniu każdy z 250 gości, zorganizuje podobne dla swoich bliskich, kontynuując rozpoczętą przez nas inicjatywę. Wrocław jest drugim miastem na mapie wydarzeń edukacyjnych z cyklu Moc spotkań. Kolejnymi, które odwiedzi Pascal Brodnicki i Maciej Starosolski będą: Gdańsk, Katowice, Kraków oraz Łódź. Uroczyste podsumowanie odbędzie się w Warszawie.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje oraz regulamin projektu znajdują się na
stronie www.mocspotkan.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Foto: Mat. prasowy