„Wrocław dla Pszczół” to inicjatywa stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia, które razem z Radami Osiedli zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do zakładania kwietnych łąk. Aby wziąć udział w akcji wystarczy balkon, ogródek, fragment parku czy kawałek zieleni przy osiedlu.

Projekt „Wrocław dla Pszczół” jest realizowany przy współpracy z fundacją IntegrArte i Zarządem Zieleni Miejskiej, a jej głównym celem jest zazielenianie Wrocławia z pożytkiem dla pszczół, którym z powodu braku łąk, coraz ciężej jest zdobywać pokarm.

Pierwsza zasiana w ramach akcji łąka, powstała na Tarnogaju przy ul. Gazowej. Teren nielegalnego do tej pory parkingu, zamieni się teraz w piękną, kolorową i pożyteczną przestrzeń. Kolejna łąka została już zasiana na Jagodnie, a następne powstaną dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gaju i Leśnicy.

 

Nasiona o nazwie „Pszczeli Pożytek” zostały rozdysponowane pomiędzy zarządami rad osiedli i to właśnie do nich można zgłosić się po paczuszki z nasionami. Natomiast nasiona do samodzielnego wysiania, można pobierać do wyczerpania zapasów ze specjalnego „nasionomatu” znajdującego przed siedzibą Zarządu Zieleni Miejskiej przy ul. Trzebnickiej 33.

 

Foto: Zielony Wrocław
Wideo: Osiedla dla Wrocławia