Wrocławskie Afrykarium otrzymało „Złotą pinezkę”, czyli wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

 

To właśnie dzięki opiniom użytkowników, Google wyłonił najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzymało statuetkę Złotej Pinezki. Na Dolnym Śląsku nagroda przypadła Afrykarium w Zoo Wrocław.

 

Do tej pory przyznano pięć Złotych Pinezek. W województwie pomorskim otrzymał ją zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, w województwie warmińsko-mazurskim mosty w Stańczykach, w województwie podlaskim Pałac Branickich w Białymstoku, a w województwie kujawsko-pomorskim Żywe Muzeum Piernika.

 

Foto: Mat. Prasowy / Miejsca we Wrocławiu