Ruszyła rozbiórka budynku po byłej fabryce samochodów we Wrocławiu.

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe budynków po fabryce samochodów Beckmann Otto & Co przy ulicy Kościuszki 124. W miejscu starych budynków zostanie zrealizowany nowy obiekt mieszkaniowy pod nazwą Nowa Manufaktura. Zgodnie z harmonogramem prace mają potrwać kilka miesięcy.

1/5

 

Planowana inwestycja mieszkaniowa powstanie na terenie, na którym znajdują się budynki po wrocławskiej fabryce samochodów Beckmann Otto & Co. Słynna na początku XX wieku, fabryka zakończyła swoją działalność po 1931 roku. Budynki nie znajdowały w rejestrze zabytków, a ich fatalny stan techniczny sprawił, że w 2015 roku władze Wrocławia wydali pozwolenie na rozbiórkę budynków warsztatowych i biurowych. Więcej o wrocławskiej fabryce samochodów możecie przeczytać na naszej stronie: TUTAJ

Nowa Manufaktura będzie budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym, składający się z trzech części, który powstanie na działce u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego na wrocławskim Przedmieściu Oławskim. Budynek wypełni puste miejsce w pierzei u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego i domknie ośmiokątny plac. Za projekt architektoniczny obiektu jest odpowiedzialna znana pracowania projektowa AP Szczepaniak.

Tekst: Grzegorz Szein

Foto: Miejsca we Wrocławiu