Zrewitalizowana i rozbudowana kamienica znajdująca się na Wyspie Słodowej, stała się po zakończeniu inwestycji miejscem z restauracjami, salami konferencyjnymi oraz inkubatorem przedsiębiorczości dla młodych wrocławskich start-upów. Na cały projekt inwestor wydał 46 mln złotych.

Na wrocławskiej Wyspie Słodowej oddano do użytkowania Concordia Design Wrocław. Zapomniana kamienica w centrum miasta po kupieniu jej przez prywatną firmę Por Design przeszła prawdziwą rewitalizację.

Parter kamienicy został zagospodarowany pod restauracje i kawiarnie z ogródkami gastronomicznymi. Powyżej znajduje się przestrzeń pod wydarzenia artystyczne w 150-metrowej sali.

1/3

 

Na ostatnim piętrze Concordia Hub dostępny jest otwarty taras. Inwestycja oferuje również przestrzeń dla biznesu, inkubator przedsiębiorczości, w którym miejsce znajdą młode firmy oraz start-upy. Inwestorem jest poznańska firma Pro Design. Za projekt architektoniczny odpowiada niezastąpione studio MVRDV z Holandii. W charakterze co-architektów występuje wrocławska pracownia Q2Studio. Rewitalizacja oraz rozbudowa całej kamienicy wyniosła 46 mln złotych.

Tekst: Grzegorz Szein

Foto: Andrzej Mastalerz