Przetarg na sprzedaż kamienicy wraz z użytkowaniem wieczystym na okres 99 lat gruntu rozstrzygnięty. Wygrała oferta złożona przez firmę Pro Design, która od początku była zainteresowana kupnem budynku. Ponad 9,5 mln zł – tyle zapłacą za kamienicę na Wyspie Słodowej. Cena wywoławcza wynosiła blisko 2,8 mln mniej.
Jak informują pracownicy biura prasowego wrocławskiego magistratu, poznaniacy stworzą w tym miejscu wielofunkcyjny obiekt, w którym znajdzie się miejsce dla działalności inkubacyjnej i co-workingowej, wystawienniczej i konferencyjnej o charakterze integracyjnym, prospołecznym, kulturalnym. 

 

Przedstawiciele magistratu tłumaczą, że taka koncepcja programowo-przestrzenna nie zaburza istniejącej architektonicznej formy kamienicy. – Interesująco został zaprojektowany układ funkcjonalny obiektu. Szczególnie ciekawie pokazano przestrzenie wielofunkcyjne, sale widowiskowe i strefę gastronomii z zewnętrznymi podcieniami. Otwarty charakter budynku jest także dobrze widoczny od strony zachodniej, gdzie szerokie amfiteatralnie poprowadzone schody do sali widowiskowej stanowić mogą amfiteatr zwrócony do otwartej przestrzeni Wyspy. Przenikanie przestrzeni, także wewnątrz budynku, poprzez otwarcia w kondygnacjach będą miały pozytywny wpływ na prospołeczne działania o charakterze integracyjnym czy wystawienniczym. Ta koncepcja, zgodnie z deklaracją inwestora, może wymagać modyfikacji ze względu na obowiązującą ochronę konserwatorską istniejącej oficyny. Opinia i uzgodnienie służb konserwatorskich ostatecznie zdecyduje o zakresie ingerencji w istniejący budynek – czytamy w uzasadnieniu wyboru oferty.

 

Foto: MiejscaWeWroclawiu.pl