W latach 90. giełda komputerowa była kultowym miejscem we Wrocławiu, do którego co niedzielę ściągały tłumy. To tam kupowało się części, gotowe komputery oraz gry i programy.

W tygodniu budynek przy ul. Smoluchowskiego służył jako stołówka akademicka. W ostatnich latach działał tam też klub studencki Dziekanat. W lipcu 2015 roku budynek został rozebrany ze względu na zły stan techniczny. Na jego miejscu powstanie nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne. 

U zbiegu ulic Smoluchowskiego i Wybrzeża Wyspiańskiego Politechnika Wrocławska wybuduje nowy obiekt. Będzie to Centrum Zaawansowanych Technologii Nano-Bio-Info. Budynek, oznaczony jako B-14, będzie miał 8 kondygnacji. Pomieści nowoczesne laboratoria, sale seminaryjne i wykładowe, pomieszczenia serwerowe, wysoką na dwa piętra technologiczną halę mechaniczną. Centrum będzie służyć studentom Wydziałów: Informatyki i Zarządzania, Chemicznego i Mechanicznego. 

Termin startu budowy Centrum Zaawansowanych Technologii Nano-Bio-Info nie jest jeszcze znany. Jak informuje Andrzej Charytoniuk z biura prasowego PWr, zależy on przede wszystkim od tego, kiedy uczelnia otrzyma dofinansowanie na to przedsięwzięcie.

WIDEO:

https://www.facebook.com/MiejscaWeWroclawiu/videos/559843964212142/

 

 

Foto: Fotopolska /  NAF Dementi