W tym roku iluminacje świetlne pozostały z nami zdecydowanie dłużej niż w roku poprzednim. Ich demontaż rozpocznie się we wtorek (1 lutego), więc miłośnicy światełek i wrocławskiej choinki mogą dziś ostatni je podziwiać. Kolejna taka szansa pojawi się dopiero w grudniu.

Motywami przewodnimi tegorocznych, świątecznych iluminacji były gwiazdy, łańcuchy i podłaźniczka, czyli czubek jodły, świerku lub sosnowa gałąź wieszana pod sufitem. Światełka rozbłysły m. in. na ul. Oławskiej, Kiełbaśniczej, Świdnickiej i Ruskiej.

Poza tradycyjną choinką, która co roku stoi na płycie wrocławskiego rynku, świąteczne drzewka pojawiły się również na Nowym Targu, ryneczku Psiego Pola, Nowych Żernikach oraz pl. Grunwaldzkim. Elementy iluminacji zostały także zamontowane na fontannach zlokalizowanych na placach Gołębim, Orląt Lwowskich oraz Jana Pawła II.

Wszystkie świetlne ozdoby tworzą po zmroku niesamowity klimat i pięknie wyglądają na zdjęciach. Warto więc zaplanować sobie spacer, by zdążyć sfotografować lub zobaczyć ozdoby rozświetlone w poniedziałkowy wieczór (31.01) po raz ostatni przed kolejnymi świętami.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu