Z okazji 30. Finału WOŚP we Wrocławiu, mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów specjalnymi tramwajami obsługiwanymi przez MPK oraz Klub Sympatyków Transportu Miejskiego. Wśród pojazdów, które pojawią się na torach, będzie między innymi wystawiony na aukcję WOŚP kultowy tramwaj 105Na.

– Wybieracie się na 30. Finał WOŚP? My też! Jak co roku, tak i teraz chcemy zagrać akord w najpiękniejszej orkiestrze świata! Jedźcie z nami! W dniu finału (niedziela, 30.01) na ulicach spotkacie nasze tramwaje na specjalnej linii (a w zasadzie liniach!) nr 30. Każda z trzech przewidzianych na ten dzień tras będzie przebiegała przez przystanek „RYNEK”. Bo to właśnie we wrocławskim Rynku świętujemy w tym roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! – zachęca wrocławskie MPK.

Kursy obsługiwać będą następujące tramwaje:

1. Konstal 105Na WOŚP: trasa Rynek – Plac Grunwaldzki

2. Historycznym wagon „Gustaw”: trasa Rynek – Dworzec Nadodrze

3. Konstal 105Na „Kultowe Stopiątki”: trasa Rynek – FAT

Wymienione pojazdy będą odjeżdżały co godzinę, od godz. 13:00 do 19:00, z przystanku „Rynek”.

Na dodatkowej, czwartej trasie, będzie można przejechać się wagonem typu 4N1 #1444 „Enusia”, który będzie kursować pomiędzy Rynkiem a Zajezdnią Popowice. Pierwszy odjazd spod Opery odbędzie się 14:00, natomiast ostatni w kierunku zajezdni o 19:00.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław