Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk poinformował, że spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosi niebawem przetarg na projekt przebudowy skrzyżowania zlokalizowanego w pobliżu Wyspy Słodowej oraz budowę węzła przesiadkowego.

Głównym problemem skrzyżowania ulic Dubois i Drobnera, jest niebezpieczny przystanek tramwajowy znajdujący się na jednej z wymienionych ulic. Pasażerowie wysiadający z zatrzymujących się tam pojazdów, wychodzą bezpośrednio na wąski, pozbawiony po jednej stronie barierek przystanek, co jest dla nich bardzo niebezpieczne.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo, wiadomo, jak wygląda przystanek na ul. Drobnera – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Chcemy na tym skrzyżowaniu stworzyć miniwęzeł przesiadkowy. Teraz pasażerowie korzystają z dwóch przystanków autobusowych na ul. Drobnera, przy hotelu Plaza i przy barze Mewa. Jeśli ktoś chce się przesiadać, to musi kilka razy przejść przez jezdnię i jeszcze stać na światłach. Coś podobnego było kiedyś na pl. Grunwaldzkim. Oczywiście to porównanie na wyrost, ale chcemy umożliwić na tym skrzyżowaniu bezpieczne przesiadanie się pasażerom, bez potrzeby szukania przystanku.

Projektant, który zwycięży przetarg, będzie zobowiązany do zaprojektowania wariantów wygodnego miniwęzła przesiadkowego w rejonie skrzyżowania ulic Dubois i Drobnera, a co za tym idzie za stworzenie projektu przebudowy jezdni, oświetlenia, dróg dla rowerów, chodników, przejść dla pieszych, a także całej infrastruktury podziemnej.

W związku ze stopniem skomplikowania inwestycji, praca firmy odpowiedzialnej za jej zaprojektowanie potrwa planowo ponad rok. Na ten moment w rejonie prowadzone są równie istotne prace, związane z przebudową Mostów Pomorskich, a także z projektowaniem dróg rowerowych wzdłuż ul. Dubois, projektowaniem przebudowy ul. Pomorskiej oraz fragmentu placu Staszica od ul. Pomorskiej do wiaduktu przy ul. Reymonta.

 

Foto: FB / J. Sutryk