Plany na stworzenie strefy rekreacyjno-gastronomicznej na placu Nowy Targ pojawiły się już dwa lata temu, jednak dopiero pod koniec 2021 roku opublikowano pierwsze wizualizacje. Według wielu wrocławian, poza food-truckami na betonowym placu w centrum miasta powinno się pojawić więcej zieleni.

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Urząd Miasta, inwestycja na placu Nowy Targ została podzielona na kilka etapów. Do tej pory pojawiły się tam food-trucki, pergola i dające cień parasole.

Planujemy, w poszanowaniu istniejącej infrastruktury podziemnej, znaczne rozszczelnienie betonowej nawierzchni placu, nasadzenia kilkudziesięciu drzew oraz pnączy, traw i kwiatów. O szczegółach będziemy mogli poinformować po opracowaniu dokumentacji projektowej. Za realizację tego zadania odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej – wyjaśnia Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

\

W kolejnych etapach planowane jest także zbudowanie niecki fontanny, której projekt jest w trakcie przygotowywania przez spółkę Wrocławskie Inwestycje. Finałem prac nad zagospodarowaniem Nowego Targu będzie konkurs na projekt rzeźby, która uzupełni fontannę.

Co ważne – realizacja „zielonego” etapu została zaplanowana już na przyszły rok, a dalsze prace związane z placem Nowy Targ będą realizowane w kolejnych latach – dodaje Biuro Prasowe UMW.

Na placu Nowy Targ powstanie strefa gastronomiczna i fontanna. [WIZUALIZACJE]

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu / Biuro Prasowe UMW