Rusza czwarta edycja biegu Wild Run, organizowanego przez Zoo Wrocław i Fundację Dodo ratującą zwierzęta. Tegoroczny bieg będzie wyjątkowy, ponieważ ze względu na pandemię, edycja Wild Run 2020 jest wirtualna.

Wild Run to charytatywny bieg, odbywający się od 2017 roku, z inicjatywy wrocławskiego zoo. Dotychczas bieg główny odbywał się na terenie ogrodu zoologicznego, a liczba uczestników była ograniczona. Jednak w tym roku sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ w biegu może wziąć udział nieograniczona liczba osób w dowolnej lokalizacji.

Zapisy na bieg trwają od 22.09.2020 – 22.11.2020 i w tym okresie należy zrealizować wybrany przez siebie dystans – do wyboru 1 km, 5 km lub 10 km, w dogodnym dla siebie miejscu. Każdy z uczestników, który dokona opłaty rejestracyjnej, otrzymuje pakiet startowy.

Dochód z tegorocznej edycji Wild Run 2020 zostanie przeznaczony na ratowanie ginących gatunków zwierząt w Azji Południowo Wschodniej – takich jak pangoliny, gibony białopoliczkowe, czy niedźwiedzie malajskie i himalajskie. Ze względu na rosnącą populację ludzką, kłusownictwo i nielegalny handel dzikimi zwierzętami, wielu gatunkom występującym na tym terenie grozi zagłada, a organizacje, które je ratują, znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Pandemia koronawirusa sprawiła, że przez długi czas organizacje te były zamknięte dla zwiedzających, nie można było organizować imprez charytatywnych, a z powodu kryzysu ekonomicznego wycofało się wielu sponsorów. Dlatego też warto wziąć udział w biegu i przyczynić się do ratowania zagrożonych zwierząt.

Szczegółowe informacje oraz regulamin Wild Run 2020, dostępne są na oficjalnej stronie biegu.

Tekst: CWC

Foto: Wild Run / J. Urbanowicz