Zloty food trucków na placu Nowy Targ to już tradycja, a wrocławianie chętnie korzystają z oferty mobilnych restauracji na świeżym powietrzu. Aby uczestnictwo w tego typu imprezach było dla mieszkańców jeszcze przyjemniejsze, strefa gastronomiczna zostanie rozbudowana.

O planach na stworzenie strefy rekreacyjno-gastronomicznej na placu Nowy Targ informowaliśmy już w lipcu 2020 roku. Wtedy w planach było ustawienie na placu kilku food trucków na stałe, co zostało zrealizowane oraz budowa pergoli, która ostatecznie ma powstać w 2022 roku. Na przyszły rok zaplanowano bowiem otwarcie nowej „Strefy Nowy Targ”, która docelowo ma wyglądać tak jak na poniższych wizualizacjach.

 

Jednak zmiany na placu Nowy Targ dotyczą nie tylko gastronomii. Ma tam również powstać niecka fontanny nawiązująca do fontanny Neptuna, zniszczonej pod koniec II wojny światowej.

– Spółka Wrocławskie Inwestycje zleciła opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich potrzebnych uzgodnień i decyzji dla niecki fontanny. Wykonawca ma na to 7 miesięcy. Na ten moment Neptun nie powraca, a jedynie niecka z wodą. Decyzje co do samej rzeźby, która miałaby tam stanąć, jeszcze przed nami – wyjaśnia prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Z tej informacji ucieszy się zapewne wielu mieszkańców, którzy popierają pomysł odbudowania barokowego obiektu.

Zobacz, jak 100 lat temu wyglądał plac Nowy Targ.

 

Wizualizacje: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk