Pod koniec marca na terenie miasta pojawiły się pierwsze tablice informacyjne „Uwaga Jeże”. Zamontowano je w miejscach, gdzie jeże najczęściej się przemieszczają i przekraczają ruchliwe drogi. Teraz przyszedł czas na ochronę żab i ropuch – tablice ostrzegające przez płazami umieszczono na wrocławskich Maślicach.

– Owocem naszej współpracy z radnymi Rady Osiedla Maślice jest wczorajszy montaż nowych tablic „Uwaga, płazy”. Radni wskazali nam dwa miejsca częstych migracji żab na ul. Rędzińskiej, przy zbiegu z al. Śliwową oraz ul. Ślęzoujście. Tablice mają informować kierowców o możliwym spotkaniu z płazami w tym miejscu. Prosimy: jeśli możecie, zwolnijcie i sprawdźcie, czy nie trzeba przepuścić jakiejś ropuchy. Albo żaby – apeluje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Tablice informacyjne pojawiające się na terenie miasta są elementem pilotażowej akcji, która ma na celu zwiększenie świadomości kierowców na temat możliwych kolizji z małymi zwierzętami, ginącymi pod kołami samochodów.

Do 8 kwietnia na Maślicach realizowana była również akcja „Przenosimy ropuchy”, w ramach której przenoszono ropuchy przez ul. Rędzińską w bezpieczne dla nich miejsce, czyli w okolice stawku w Parku Świetlików. Było to związane ze zbliżającym się okresem migracji płazów.

ZDiUM montuje znaki informujące o jeżach.

 

Foto: Facebook/Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu