Okres, w którym Jarmark Bożonarodzeniowy działa na wrocławskim rynku, to dla wielu osób ulubiona część roku. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa, zeszłoroczna edycja wydarzenia nie odbyła się. W tym roku będzie na szczęście inaczej, świąteczna impreza znowu umili czas mieszkańcom i turystom odwiedzającym miasto.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu kojarzy się głównie z drewnianymi domkami, grzanym winem, pachnącymi słodkościami i wyjątkową, świąteczną scenerią. Fanów tego klimatu z całą pewnością ucieszy fakt, że już 19 listopada 2021 roku, na rynku ponownie pojawią się jarmarkowe atrakcje.

Tak jak w poprzednich latach, atrakcje będą ulokowane na płycie rynku, ul. Świdnickiej, ul. Oławskiej oraz na Placu Solnym, gdzie stanie trzypoziomowy bajkowy domek z tarasem widokowym, który umożliwi odwiedzającym podziwianie panoramy Jarmarku.

Na najmłodszych czekać będzie Bajkowy Lasek, a także dodatkowy domek w pobliżu Pręgierza, gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek i skorzystać z karuzeli znajdujących się w przestrzeni Jarmarku.

Tradycyjnie pojawią się także świąteczne słodkości, takie jak owoce w czekoladzie, owoce suszone, bakalie, chałwa, gofry, kołacze węgierskie, świąteczne praliny i pierniki. Będzie również coś dla fanów wytrawnych dań, a mianowicie: placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem czy serki góralskie.

Jarmark potrwa od 19 listopada do 31 grudnia 2021 roku, a sprzedaż z drewnianych domków będzie prowadzona w godz. 10:00-21:00.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu