Na weekend (9-10 kwietnia) wrocławskie MPK zaplanowało rozpoczęcie prac dotyczących wymiany rozjazdów w dwóch lokalizacjach: na Nadodrzu – skrzyżowanie ulic Dubois i Pomorskiej oraz na Ołbinie – skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej. W związku z remontami, wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej.

1. Wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej.

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac, od soboty (9 kwietnia) wprowadzona zostanie zmiana lokalizacji przystanku dla linii autobusowych 111, 242, 244 i 251.

Autobusy ww. linii kursujące w kierunku Kromera, ulicy Rychtalskiej lub placu Bema będą zatrzymywały się na przystankach tramwajowych zlokalizowanych przy ulicy Jedności Narodowej pomiędzy ulicą Słowiańską a Nowowiejską.

Autobusy linii 240, 250 i 700 nadal będą zatrzymywały się na przystankach tymczasowych zlokalizowanych przy ulicy Słowiańskiej i Nowowiejskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Jedności Narodowej.

2. Wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Dubois i Pomorskiej.

W związku z planowanym rozpoczęciem prac, od niedzieli (10 kwietnia) wprowadzona zostanie zmiany lokalizacji przystanku dla linii autobusowych C, 128, 144, 240.

Autobusy linii C>PLAC GRUNWALDZKI, 128>ZAKRZÓW, 144>POLANOWICE, 240>DWORZEC NADODRZE będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku, który zlokalizowany będzie na ul. Dubois, za skrzyżowaniem z ul. Pomorską (bliżej ul. Drobnera).

Kursy wyjazdowe jadące od placu Staszica w kierunku m. Mieszczańskich będą pomijały przystanek „Pomorska”.

Zmiana obowiązuje do odwołania.

 

Foto: MPK Wrocław