Już w najbliższy weekend na terenie Wielkiej Wyspy odbędzie się akcja, w ramach której mieszkańcy wystawią przed domy niepotrzebne rzeczy, by inni mogli dać im drugie życie.

Akcja obejmie wrocławskie Sępolno, Biskupin, Dąbie oraz Bartoszowice i rozpocznie się w sobotę 17 kwietnia. Jak można przeczytać w opisie wydarzenia, zasady są bardzo proste: od sobotniego ranka mieszkańcy Wielkiej Wyspy zaczną wystawiać na chodniki przedmioty, których już nie potrzebują.

Przez całą sobotę i niedzielę (17 i 18 kwietnia), każdy kto będzie zainteresowany poszczególnymi rzeczami, może je bezpłatnie zabrać i nadal z nich korzystać. Wszystkie przedmioty, które nie znajdą nowych właścicieli, zostaną zabrane w poniedziałek rano przez firmę zajmującą się utylizacją odpadów.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, by wystawiając rzeczy uszanować sąsiadów i otoczenie, a mianowicie nie zastawiać wjazdów i ulic, zostawić miejsce dla pieszych i rowerzystów. Natomiast drobniejsze przedmioty najlepiej umieścić w kartonach, workach, pudełkach, tak aby się nie wysypywały i nie zostały rozrzucone po okolicy.

Foto: DPR