Urząd Miasta we Wrocławiu ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowego Aquaparku. Obiekt pojawi się przy ul. Wilanowskiej i będzie bliźniaczy do tego, który aktualnie powstaje na Brochowie. Nowy basen ma być gotowy do 2023 roku.

Aktualnie trwa budowa Aquaparku na wrocławskim Brochowie, przy ul. Polnej, jednak jak się okazuje to nie jedyna tego typu inwestycja zaplanowana przez wrocławski magistrat. Bliźniaczy obiekt powstanie również na Zakrzowie, przy ul. Wilanowskiej 31, obok Szkoły Podstawowej nr 44.

– To bardzo dobra informacja dla mieszkańców północnej części miasta, którzy z nowego obiektu będą mogli skorzystać z końcem 2023 roku! Oczywiście, w trakcie prac odpowiednio zagospodarujemy teren, zadbamy o dostępność miejsc parkingowych, obsługę komunikacyjną i infrastrukturę techniczną, a przy tym będziemy musieli zająć się rozbiórką istniejących obiektów budowlanych – informuje Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Wybrany wykonawca będzie miał 22 miesiące na realizację inwestycji, natomiast prace projektowe łącznie z czynnościami uzyskiwania pozwoleń nie mogą przekroczyć 7 miesięcy. Oferty w ramach przetargu można składać do 17 grudnia 2021 roku.

Koszt budowy Aquaparku oszacowano na 36 mln złotych. Pieniądze na inwestycję pochodzą ze środków własnych spółki Aquapark i kredytu bankowego.

Basen na Brochowie przechodzi w fazę realizacji [WIZUALIZACJE].

 

Wizualizacje: mat. prasowe