Rozpoczęły się prace budowlane w Młynie Maria przy ul. Staromłyńskiej na Wyspie Piaskowej. Inwestorem jest warszawski deweloper RealCo Property Investment and Development. Firma znana jest z renowacji zabytkowych nieruchomości, w tym stołecznych kamienic i otrzymała właśnie prawomocne pozwolenie na budowę.

– W trakcie prac zostanie zachowany przemysłowy klimat budynku wraz z charakterystycznymi dla niego detalami architektonicznymi oraz układem, obejmującym młyńskie kanały i łączniki – mówi Dominika Kipigroch z RealCo Property Investment and Development.

W odnowionym Młynie Maria znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i usługowe, które zostaną usytuowane na dolnych kondygnacjach. W inwestycji znajdzie się także kilka apartamentów z tarasami położonymi między innymi na dachach poszczególnych budynków. Wynika to ze zróżnicowanej wysokości ich kondygnacji. Dodajmy, że Młyn Maria jest jedynym obiektem postindustrialnym w tej części miasta. W Młynie Maria pojawi się w sumie 100 mieszkań i lokali usługowych (przeznaczonych głównie na kawiarnie i restauracje). W ofercie na pewno znajdą się kawalerki (ok. 30-40 m kw.), mieszkania dwupokojowe (do 45 m kw.) i trzypokojowe (powyżej 45 m kw.). Z kolei lokale usługowe będą mieć od kilkudziesięciu do ok. 200 m kw. W Młynie Maria pojawi się także garaż podziemny.

Nową odsłonę Młyna Maria poznamy już w 2020 roku. Inwestor zapewnia, że pierwotny charakter budynku zostanie zachowany.

Foto: MiejscaWeWroclawiu.pl