Na piątek (22 września) przypada „Dzień bez samochodu”, obchodzony w ramach finału Europejskiego Tygodnia Mobilności. Z tej okazji mieszkańcy Wrocławia będą mogli podróżować tramwajami i autobusami MPK bez biletów.

Aby poruszać się bez biletu autobusem czy tramwajem nie trzeba mieć przy sobie prawa jazdy. Bezpłatne przejazdy dotyczą wszystkich, którzy skorzystają z naszych pojazdów tego dnia od od północy do 23:59. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej w piątek i przez cały rok – pisze wrocławskie MPK.

Europejski Tydzień Mobilności to kampania Komisji Europejskiej, organizowana co roku od 16 do 22 września. Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Oszczędzaj energię!”, co oznacza nastawienie na zrównoważoną mobilność. Celem akcji jest popularyzacja zrównoważonego transportu i zachęcanie mieszkańców miast do wybrania zdrowych, alternatywnych i ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Więcej informacji o obchodach Europejskiego Tygodnia Mobilności we Wrocławiu oraz szczegółowy program można znaleźć w artykule: https://miejscawewroclawiu.pl/piknik-rodzinny-darmowe-przejazdy-mpk-i-miejska-gra-terenowa-czyli-europejski-tydzien-mobilnosci-we-wroclawiu/ .

 

Foto: mat. MPK Wrocław