Powstaje pierwsza we Wrocławiu kawiarnia „Kot Cafe Wrocław„, w której oprócz wypicia kawy będzie można głaskać koty i cieszyć się ich towarzystwem. Koty będą pochodzić ze schroniska fundacji, z którą współpracuje kawiarnia. 

 

Założyciele chcą także włączyć się w akcje adopcyjne dla kotów szukających domów. Kawiarnia będzie więc taką kawiarnią z misją, która będzie łączyć wrocławian kochających zwierzęta, a szczególnie koty.  

 

Na początku w kawiarni mieszkać będzie 7 kotów. Będą one stałymi mieszkańcami lokalu, każdy w swoim osobnym pomieszczeniu, z którego będą mogły wychodzić do gości kawiarni. Oprócz tego kawiarnia będzie dużym placem zabaw dla kotów – pełnym zabawek, legowisk i miejsc do wspinania. 

(Kocia kawiarnia w Nowym Jorku)

 

Ze względów bezpieczeństwa i wymagań sanepidu nie będzie można przychodzić ze swoimi zwierzętami, tylko będzie można odwiedzać mieszkające tam kotki. Na miejscu prowadzone będą spotkania dla dzieci na temat odpowiedzialności wobec zwierząt, połączone z warsztatami artystycznymi, a także spotkania z przedstawicielami fundacji i schronisk dla zwierząt.

Niebawem otwarcie, o którym na pewno Was poinformujemy.

Adres: Dubois 25

 

Tekst: Kamil Karpiński
Foto: MiejscaWeWroclawiu.pl