Premiery nowych dań, spotkania z szefami kuchni i przegląd najlepszych wrocławskich restauracji – to wszystko czeka na uczestników tegorocznej odsłony Gastro Miasto. Ulubiona kulinarna impreza wrocławian wraca w wielkim stylu. Pierwsza odsłona już 16-18 lipca w Browarze Mieszczańskim.

Jak smakuje Wrocław? Najwyższy czas sobie o tym przypomnieć! Po wielu miesiącach przerwy wraca Gastro Miasto – wyjątkowa przestrzeń, w której mieszkańcy i turyści mogą skosztować potraw uznanych szefów wrocławskich kuchni, odrywać nowe miejsca na gastronomicznej mapie miasta i spędzić wyjątkowy czas w klimatycznym miejscu.

Tegoroczna edycja wydarzenia, które wrocławianie zdążyli już pokochać, to aż trzy imprezy. Pierwsza startuje już niebawem i potrwa trzy dni, od piątku do niedzieli (16-18 lipca). Wszystkie odsłony Gastro Miasto odbędą się w Browarze Mieszczańskim przy ul. Hubskiej 44 we Wrocławiu.

W tym roku o kulinarne doznania wrocławskich smakoszy zatroszczą się: Mania Smaku, Woo Thai, Pasibus, Shrimp House, Mercado, Thali, Młoda Polska, Yemsetu, Panczo, Sushi Corner, Chingu, Gruba Focca, Balkan Burger, Frytek Świat, Kasza i Pasza, Pici Pasta, Raj Pstrąga, Petits Fours, Dr.Brew, Pastrami Summer, Czarna Cebula, Krasnolód, Zdrowa Krowa, Piekarnia Plon, Studio Kulinarne Browar Mieszczański.

Coś dla siebie znajdą wielbiciele sushi, dań wegetariańskich, owoców morza, egzotycznych oraz tradycyjnych smaków i oczywiście amatorzy słodkości.

Na miejscu czekać będą premiery wyjątkowych dań, spotkania z szefami ulubionych kuchni, zaskakujące gastronomiczne połączenia i kooperacje. Warto przyjść i spróbować na przykład niecodziennej fuzji kuchni tajskiej i meksykańskiej w wykonaniu mistrzów Woo Thai, a także wielu innych propozycji.

O wielbicieli piwa i innych napojów zadbają: Browar Tenczynek i piwo BUH oraz Fritz Cola. Natomiast muzyczne, pozytywne wibracje zapewni DJ Skipless i klub Vertigo.

Gastro Miasto to nie tylko królestwo smaków, ale moc atrakcji dla młodszych i starszych uczestników i ciekawy sposób na wakacyjne spędzenie czasu w gronie znajomych. Na wielbicieli wyjątkowych dań czekają warsztaty kulinarne przygotowane przez Studio Kulinarne Browar Mieszczański.

 

Strona internetowa: https://gastromiasto.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/GastroMiastoWr/

Kiedy: 16-18 lipca 2021 r.
Gdzie: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

Kolejne odsłony tegorocznej edycji Gastro Miasto:
– 30 lipca-1 sierpnia,
– 13-15 sierpnia.