W związku ze słoneczną pogodą, coraz większa liczba wrocławian odwiedza miejskie kąpieliska. Sprawdziliśmy, które obiekty już działają, a które już niebawem wznowią funkcjonowanie.

Od 1 czerwca, na mieszkańców czekają cztery płatne kąpieliska:

Orbita, letnia pływalnia przy ul. Wejherowskiej – kompleks odkrytych basenów terenie Wrocławskiego Centrum Treningowego SPARTAN. Na terenie kąpieliska znajduje się punkt gastronomiczny, przebieralnie, szatnie i sanitariaty.

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 19.00
soboty, niedziele i święta od 9.00 do 19.00
od 26 czerwca weekendy od 9.00 do 20.00

Morskie Oko, przy ul. Chopina – największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu ze ślizgawką o długości 60 metrów, brodzikiem, placem zabaw dla dzieci, wypożyczalnią kajaków oraz dwoma boiskami do siatkówki plażowej.

Godziny otwarcia:
codziennie w godz. 9:00-19:00

Glinianki, przy ul. Kosmonautów – kąpielisko nieopodal Stadionu Wrocław, posiada stoły do gry w tenisa stołowego, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki.

Godziny otwarcia:
codziennie w godz. 9:00-19:00

Basen Kłokoczyce, przy ul. Kłokoczyckiej – duży basen z głęboką wodą, a tuż obok wykafelkowany brodzik dla dzieci. Na miejscu znajduje się również zjeżdżalnia o długości 60 metrów.

Godziny otwarcia:
codziennie w godz. 9:00-19:00

Pod koniec miesiąca, a dokładnie 25 czerwca, otworzą się również bezpłatne kąpieliska:

– Miejsce do kąpieli na Oporowie – ul. Harcerska – bezpłatne miejsce do kąpieli, tuż obok ul. Harcerskiej na Oporowie. W sezonie letnim, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy. Jest punkt medyczny, toalety oraz plaża,

– Miejsce do kąpieli Pawłowice – ul. Jeziorowa – miejsce do kąpieli tuż obok ul. Jeziorowej i ul. Sasankowej w Pawłowicach. W sezonie, w godzinach od 9.00 do 19.00, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy. Jest punkt medyczny, toalety oraz plaża,

– Miejsce do kąpieli na Maślicach – ul. Królewiecka – tak zwany staw królewiecki, tuż obok ul. Królewieckiej i ul. Narzędziowej, położony na jest Maślicach. W sezonie letnim, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy.

Od 28 maja można także korzystać z atrakcji wodnych znajdujących się we wrocławskim aquaparku. Miłośnicy pływania mogą skorzystać z takich stref jak: baseny rekreacyjne wraz z kompleksem zjeżdżalni, saunarium, siłownie i fitness, a także basen sportowy.

Informacje o cenach biletów oraz limitach osób, które mogą przebywać w obiektach, są dostępne na stronach internetowych poszczególnych kąpielisk.

 

Foto: Spartan