Powstaje pierwsza we Wrocławiu kawiarnia „Kot Cafe Wrocław„, w której oprócz wypicia kawy będzie można głaskać koty i cieszyć się ich towarzystwem. Koty będą pochodzić z fundacji Koci Zakątek, z którą współpracuje kawiarnia.

 

Założyciele chcą także włączyć się w akcje adopcyjne dla kotów szukających domów. Kawiarnia będzie więc taką kawiarnią z misją, która będzie łączyć wrocławian kochających zwierzęta, a szczególnie koty.

Na początku w kawiarni mieszkać będzie klika kotów. Będą one stałymi mieszkańcami lokalu, każdy w swoim osobnym pomieszczeniu, z którego będą mogły wychodzić do gości kawiarni. Oprócz tego kawiarnia będzie dużym placem zabaw dla kotów – pełnym zabawek, legowisk i miejsc do wspinania.

Ze względów bezpieczeństwa i wymagań sanepidu nie będzie można przychodzić ze swoimi zwierzętami, tylko będzie można odwiedzać mieszkające tam kotki. Na miejscu prowadzone będą spotkania dla dzieci na temat odpowiedzialności wobec zwierząt, połączone z warsztatami artystycznymi, a także spotkania z przedstawicielami fundacji i schronisk dla zwierząt. Dzieci poniżej 14 roku życia będą mogły odwiedzić koty w każdą niedzielę.

Adres: Dubois 25

Otwarcie już 5 marca!

Foto: MiejscaWeWroclawiu.pl