We Wrocławiu stanął kolejny Krasnal. Figurka upamiętnia liczne dokonania oraz zaangażowanie społeczne Marka Brodzkiego – prężnie działającego we Wrocławiu chirurga. Krasnal powstał z inicjatywy Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) przy wsparciu Amazon. Tylko na przestrzeni ostatniego roku firma przekazała organizacji humanitarnej wsparcie o łącznej wartości 770 tysięcy złotych. Co więcej, blisko 70 pracowników Amazon zaangażowało się w lokalne akcje pomocowe w ramach wolontariatu pracowniczego.

Ufundowany przez Amazon Krasnal upamiętnia dokonania Marka Brodzkiego – chirurga i jednego z najbardziej doświadczonych ratowników w Polskim Czerwonym Krzyżu. Lekarz od ponad 20 lat jest blisko związany z organizacją zarówno w kraju, jak i za granicą. Jako członek Zarządu Głównego PCK nadzoruje oraz dba o rozwój ratownictwa w ramach Stowarzyszenia. Podczas pandemii COVID-19 kierował działaniami wszystkich jednostek ratowniczych PCK, a wcześniej brał czynny udział w licznych akcjach ratowniczych m.in. podczas katastrof budowlanych w regionie.

pck amazon 9

Krasnal doceniający zasługi Marka Brodzkiego stanął przy głównym wejściu do budynku PCK, przy ul. Bujwida 34 we Wrocławiu. Uroczyste odsłonięcie figurki odbyło się w środowy wieczór, 8 listopada 2023 roku.

Poprzez ufundowanie Krasnala chcemy serdecznie podziękować panu Markowi Brodzkiemu za jego wieloletnie zaangażowanie społeczne. W Amazon doskonale wiemy, jak istotne jest niesienie pomocy, więc tym bardziej doceniamy wszystkich, którzy osobiście wspierają potrzebującychmówi Barbara Krystosiak, menadżerka ds. projektów społecznych Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej. – Z naszej perspektywy Krasnal to także symbol wieloletniej oraz bliskiej współpracy między Dolnośląskim Oddziałem PCK a Amazondodaje Barbara Krystosiak.

pck amazon 13

Amazon od lat wspiera dolnośląski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Na przestrzeni ostatniego roku firma wspomogła organizację poprzez rozmaite inicjatywy. Wśród nich wymienić można świętowanie Bożego Narodzenia – dla dzieci odbyły się jasełka, a dla seniorów spotkanie wigilijne – oraz Wielkanocy. Podczas tych spotkań Amazon ufundował łącznie ponad 800 paczek z prezentami. Ponadto zrealizowana została akcja „Sprzątanie Świata”, a uczniowie z regionu otrzymali od Amazon 4000 książek, 220 plecaków oraz 120 wyprawek szkolnych.

Kluczową częścią społecznego zaangażowania Amazon jest wolontariat pracowniczy. Obecnie już 69 osób wsparło bieżące inicjatywy realizowane przez lokalny oddział PCK.

Szczególnie doceniamy zaangażowanie wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, aby pomagać innym. Pracownicy Amazon regularnie odwiedzają siedzibę PCK i chętnie angażują się w kolejne inicjatywy – pomagają w przygotowaniu paczek czy organizowaniu spotkań dla naszych podopiecznych. Bardzo często jest to wsparcie, którego nie widać na pierwszej linii frontu. Jednak to właśnie pomoc przy prozaicznych czynnościach jest dla nas nieocenionym wsparciem, które pozwala dzielić się dobrempodkreśla Ewa Duda, Dyrektor DOO PCK we Wrocławiu.

Amazon współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem nie tylko lokalnie (m.in. donacje w ramach Amazon Gives), ale także na poziomie ogólnopolskim. Wśród najważniejszych inicjatyw są takie akcje jak „Peak Giving” czy „Back to School”, w ramach których dzieci otrzymują paczki żywnościowe, a także wyprawki szkolne i materiały edukacyjne.

Aktywności z obszaru CSR od lat są priorytetem dla Amazon, a społeczności lokalne – naszym ważnym interesariuszem. Działamy na szeroką skalę oraz nawiązujemy liczne partnerstwa, aby docierać do jak największej liczby potrzebujących i pozytywnie wpływać na jakość ich życiazaznacza Barbara Krystosiak.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Amazon.