Policyjni płetwonurkowie kilka razy w roku ćwiczą na terenach wodnych różne scenariusze, by zawsze być przygotowanym do działania. We wtorek (25 kwietnia) policjanci we współpracy z Wodną Służbą Ratowniczą wyłowili z Odry wrak samochodu skradzionego w 2011 roku.

Policjanci Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu od lat współpracują z Zespołem Płetwonurków Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Podczas wspólnych działań sprawdzają zbiorniki wodne w poszukiwaniu np. zwłok ludzkich czy zatopionych pojazdów. Współpracują z jednostkami Policji w całym województwie i niejednokrotnie przeszukują, chociażby dno Odry za pomocą specjalistycznego sprzętu oraz wykwalifikowanych płetwonurków – relacjonuje mł. asp. Paweł Noga z Sekcji Prasowej KWP we Wrocławiu.

Wrak zatopiony w Odrze, w pobliżu Mostu Milenijnego, został ujawniony już jakiś czas temu, podczas przeszukiwania dna rzeki w związku z inną sprawą. Kradzione auto wydobyto przy użyciu dźwigu stojącego na pokładzie barki.

Cała akcja była skomplikowana ze względu na bardzo silny nurt rzeki oraz ograniczoną widoczność – na około 20 centymetrów. Policjanci spędzili w wodzie ponad 2 godziny, ale akcja zakończyła się sukcesem, a wrak został wyciągnięty w całości na pokład barki i przetransportowany w bezpieczne miejsce – dodaje mł. asp. Paweł Noga.

Foto: mat. KWP Wrocław