We wtorek (5 lipca) w Sztuce na Miejscu przy ul. Łaciarskiej 4 wystartowała wystawa plakatów przedstawiających charakterystyczne, wrocławskie miejsca. Autorem czarno-białych fotografii jest Kamil Karpiński, redaktor naczelny portalu Miejsca we Wrocławiu.

Wystawa „Miejsca we Wrocławiu – Fotografia Mobilna” składa się z jedenastu zdjęć wykonanych telefonem komórkowym oraz jednej wrocławskiej grafiki, a mianowicie „Wrocławskiej Tablicy Okulistycznej”. Kadry ukazują zarówno popularne i dobrze znane wszystkim miejsca, takie jak Ratusz czy wrocławska Iglica, jak i bardziej tajemnicze ujęcia, na przykład elewację jednego z charakterystycznych dla miasta budynków, a mianowicie Sedesowca.

Plakaty są dostępne w sprzedaży, na co dzień można zamawiać je przez sklep internetowy www.MWWsklep.pl, gdzie do wyboru jest ich około 20. Na wystawę zaprezentowaną w Sztuce na Miejscu wybraliśmy 12 najbardziej klimatycznych.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek (7 lipca) o godzinie 18:00 w Sztuce na Miejscu przy ul. Łaciarskiej 4, natomiast wystawę można oglądać od 5 do 11 lipca.

Ze względu na to, iż sprzedaż plakatów na co dzień odbywa się wyłącznie drogą wysyłkową, odwiedzenie wystawy jest idealną okazją, by przyjrzeć się im z bliska, a także zakupić wybrane plakaty stacjonarnie. Każdy z nich zapakowany jest w twardą tubę, także z całą pewnością bezpiecznie można zabrać je ze sobą do domu. Wszystkie plakaty są wydrukowane na papierze fotograficznym najwyższej jakości w formacie 50×70 cm i będą dostępne na miejscu przez cały lipiec w cenie 80 złotych.

Sztuka na Miejscu to miejsce dla osób, których ważnym elementem życia jest kontakt ze sztuką, jak również wszystkich chcących w swobodnej atmosferze obcować ze Sztuką. Przestrzeń zachęca do pozostania na dłużej, rozgoszczenia się wygodnie na kanapie, napicia kawy lub wina, a wszystko to w inspirującym otoczeniu Sztuki.

Osoby, które nie mogą osobiście pojawić się na wystawie, zachęcamy do odwiedzenia sklepu www.MWWsklep.pl, gdzie można znaleźć wrocławskie plakaty, gadżety, kubki czy świece.

Wystawa „Miejsca we Wrocławiu – Fotografia Mobilna”
Adres: Sztuka na Miejscu, ul. Łaciarska 4 (boczna ul. Oławskiej)
Czas trwania wystawy: 5-11 lipca 2022 r.
Wernisaż: 7 lipca (czwartek), godz. 18:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu