We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie sześciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend i tegoroczną majówkę.

1.) Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o Ogrodach”

Na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach po raz szósty zawita Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, a wraz z nim kilkudziesięciu wystawców z całej Polski ze swoimi starannie hodowanymi i pielęgnowanymi cebulkami kwiatowymi, rozsadami warzyw, roślinami rabatowymi i balkonowymi, krzewami, bylinami, trawami, drzewkami ozdobnymi i owocowymi. Bogactwo kolorów, pokrojów, kształtów spełniających oczekiwania najbardziej wymagających pasjonatów miejskiej i podmiejskiej zieleni. Wielość gatunków, odmian, form wywołujących poczucie, że to rajska okolica.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ. 

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy:
– sobota 29 kwietnia, godz. 9.00-18.00
– niedziela 30 kwietnia, godz. 9.00-17.00

2.) 21. Gitarowy Rekord Świata

Już 1 maja serce Wrocławia ponownie zabije w rytm „Hey Joe”, ale po raz pierwszy hymn Gitarowego Rekordu Świata wykona sam Wojski z okien Muzeum Pana Tadeusza, a gitarzyści będą mogli przejechać się Fredrusiem – zabytkowym kabrioletem z muzyką na żywo. Na sześciu scenach w Rynku od rana trwać będą koncerty gwiazd muzyki gitarowej, a także warsztaty, konkursy i spotkania.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz szczegółowy program znajdziesz TUTAJ. 

Gdzie: Wrocławski Rynek
Kiedy: poniedziałek 1 maja, godz. 11:00-17:00

3.) Majówka na Grabiszyńskiej – Otwarcie Iskra Park

Nowa zielona i kreatywna przestrzeń w otoczeniu zieleni i drzew będzie gotowa już 28.04. dla wszystkich mieszkańców i nie tylko! Oficjalne otwarcie to wydarzenie Wielka Majówka na Grabiszyńskiej – piszą organizatorzy.

W programie m. in.:

  • oferta gastronomiczna – pyszne buły, gziki, lody rzemieślnicze i trochę słodkości dla małych i dużych oraz drinki,
  • strefa dla dzieci z dmuchanymi zamkami,
  • strefa odpoczynku z leżakami.

Gdzie: ul. Grabiszyńska 241, Park HUTMEN
Kiedy: 28.04-3.05

4.) Drugi Dzień Wyścigowy na Torze Wyścigów Konnych – Partynice

W programie 8 gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej. Wszystkie gonitwy odbędą się na dystansach płaskich. Przed publicznością zgromadzoną na Torze Wyścigów Konnych Partynice zaprezentuje się również peruwiański, niezwykle barwny młodzieżowy kolektyw cyrkowo-teatralny Arena y Esteras z Peru. Grupa zaprezentuje fragment swojego cyrkowego pokazu, przeprowadzi warsztaty, a także pokaże efektowne etiudy cyrkowe i animacje przy placu zabaw dla dzieci Konikowo.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: poniedziałek 1 maja, godz. 12:00-17:00

5.) Festiwal Czekolady i Słodkości na placu Nowy Targ

Dla każdego znajdzie się coś dobrego! Będziemy degustować przepyszne, oryginalne, ale i te tradycyjne czekolady, praliny i słodycze! Manufaktury czekolady z całej Polski, te które już znacie, ale pojawią się też całkiem nowe wisienki na czekoladowym torcie – piszą organizatorzy.

W ramach wydarzenia odbędą się także: Festiwal Kawy i Festiwal Lodów Rzemieślniczych.

Gdzie: plac Nowy Targ
Kiedy:
– poniedziałek 1 maja, godz. 15:00-20:00
– wtorek 2 maja, godz. 10:00-20:00
– środa 3 maja, godz. 10:00-18:00

6.) Dolnośląski Targ Rolny – Robimy zapasy na Majówkę

Najlepsze jajka, wędliny, sery, warzywa, ciasta, przetwory… to wszystko znajdziecie w sobotę na naszym Targu! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Dolnośląski Targ Rolny, ul. Zwycięska 8
Kiedy: sobota (29 kwietnia), godz. 9:00-13:00

 

Foto: mat. Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach"