Jedna z największych wrocławskich atrakcji wraca po zimowej przerwie. Już w najbliższy piątek (7 maja) Hala Stulecia zaprasza na pierwsze w tym sezonie pokazy dzienne i wieczorne oraz pokaz specjalny – będzie to Katedra Demokracji, czyli show prezentujące długą i fascynującą historię tego jedynego obiektu we Wrocławiu wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tegoroczny sezon Fontanny Multimedialnej rozpocznie się w 10 maja. O 10:00 wystartuje pierwszy pokaz dzienny, o 18:00 pierwszy pokaz wieczorny, a o 21:00 pokaz specjalny. Również od piątku działać będzie uwielbiana zwłaszcza przez dzieci mała fontanna, pozwalająca ochłodzić się w upalne dni.

fontanna multimedialna 2024 3

Czym różnią się od siebie pokazy?

Pokazy dzienne to widowiska woda + muzyka. Odbywają się każdego dnia o pełnych godzinach między 10.00 a 17:00.

Pokazy wieczorne to widowiska woda + muzyka + iluminacje światła. Odbywają się każdego dnia o pełnych godzinach między 18:00 a 21:00 oraz o 21:40.

Pokazy specjalne to widowiska woda + muzyka + światło + projekcje multimedialne na wodnym ekranie. Odbywają się w piątkowe i sobotnie wieczory według harmonogramu, w maju o 21:00, a od czerwca o 21:40.

Skąd najlepiej oglądać pokazy?

Najlepsze wrażenia z pokazów, zwłaszcza tych specjalnych, zapewnia ich oglądanie od strony Hali Stulecia, a dokładnie z tarasu letniego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. To tam, gdzie mieści się Bistro i Restauracja Tarasowa, które również od najbliższego weekendu przechodzą w tryb letni. Taras zostanie wypełniony stolikami, krzesłami i leżakami, a Bistro działać będzie 7 dni w tygodniu. Na weekend otwarcia sezonu Hala Stulecia przygotowała bardzo smaczne atrakcje, w tym wyjątkowe lody o smaku piwa warzonego przez Browar Stu Mostów dla Hali Stulecia.

Kompleks na MAXA

Sezon letni rozpoczęły też inne atrakcje kompleksu, w tym strefa food trucków znajdująca się od strony ul. Wróblewskiego, oraz Lody pod Kładką – nowe miejsce przy przystanku ZOO, gdzie zatrzymać się można na porcję robionych na miejscu przez załogę Hali Stulecia lodów naturalnych. W pełnym wymiarze działa już również FunPark przy Hali Stulecia, czyli park rozrywki dla dzieci z dmuchańcami, gokartami i strefą chillout dla rodziców.

Ciekawostki o Fontannie Multimedialnej

Fontanna cieszy oczy wrocławian i turystów już od 15 lat – w tym czasie wzbogacił się program, rozwinęła technologia, a od niedawna Fontanna ma zupełnie nowy system oświetlenia. Świeci piękniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Fontanna Multimedialna to największy taki obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie i na świecie. Główny gejzer Fontanny Multimedialnej wyrzuca wodę na wysokość 40 metrów – to tylko o 2 metry mniej niż wysokość samej Hali Stulecia.

Ekran tworzony podczas projekcji z kropel wody ma powierzchnię aż 400 mkw – to tyle, ile mają największe ekrany kinowe w Polsce i boiska do koszykówki.

Niecka Fontanny ma aż 1 ha – to więcej niż boisko do piłki nożnej na Tarczyński Arena.

 

Foto: mat. prasowe