Pierwsze prace na terenie Bastionu Sakwowego ruszyły w kwietniu 2022 roku. Rewitalizacja tego historycznego miejsca trwa już zatem ponad 1,5 roku, a efekty są widoczne gołym okiem. W związku z postępami Zarząd Zasobu Komunalnego ogłosił przetarg dotyczący możliwości wynajmu dwóch lokali z tarasem. Łącznie do dyspozycji najemcy będzie ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni.

Promenada Staromiejska – zielona enklawa w centrum, teren spacerowy służący mieszkańcom i turystom. Na trasie Bastion Sakwowy, który powoli odzyskuje swój blask. Czego tam brakuje? Miejsca, w którym można byłoby się posilić i wypić filiżankę kawy. Zmieńmy to! – zachęca ZZK.

Precyzując, poszukiwany jest najemca części nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Piotra Skargi 18, która obejmuje:

  • lokal użytkowy – Pawilon Perystylowy (dawna „Reduta”) o powierzchni 460 mkw z przeznaczeniem na działalność gastronomiczną,
  • lokal użytkowy – Kolumnada (część podziemna) o powierzchni 322 mkw z przeznaczeniem na kawiarnię,
  • taras pod Kolumnadą o powierzchni 330 mkw z przeznaczeniem na ogródek gastronomiczny.

W lokalach może być prowadzona działalność gastronomiczna z daniami autorskimi i obsługą kelnerską (preferowana kuchnia europejska) oraz kawiarnia wraz z działalnością o charakterze kulturalno-artystycznym w postaci koncertów, spotkań autorskich, wystaw, działań performatywnych, spektakli itp. z udziałem wrocławskich artystów i twórców.

Przetarg obejmuje wynajem obu lokali oraz tarasu pod kolumnadą łącznie. Wywoławczy czynsz miesięczny ustalono na 29900,00 złotych netto. Kwota wadium jest taka sama.

Oferty mogą składać podmioty zarejestrowane i prowadzące nieprzerwanie działalność gospodarczą co najmniej od 15.01.2021 roku. Część jawna przetargu w obecności oferentów odbędzie się 17 stycznia 2024 roku o godzinie 9:00 w siedzibie Zarządu Zasobu Komunalnego przy ul. Św. Elżbiety 3.

 

Wizualizacje: mat. ZIM Wrocław