Od początku 2022 roku strażnicy miejscy usunęli z terenu miasta już kilkadziesiąt wraków rowerowych, uniemożliwiających rowerzystom pozostawianie swoich pojazdów w wyznaczonych do tego miejscach. Jak informuje rzecznik prasowy SM, w kolejce do wywiezienia jest jeszcze wiele „rowerowych szrotów”.

– U nas sezon rowerowy trwa cały czas. Strażnicy oczyszczają chodniki, stojaki rowerowe, latarnie, ławki –  z wraków rowerowych –  ładniej bez nich i robią się wolne miejsca na stojakach – informuje rzecznik prasowy SM, Waldemar Forysiak.

We wtorek (18 kwietnia) usunięto 8 wraków znajdujących się w okolicy Dworca Głównego, natomiast w ciągu ostatnich czterech miesięcy zlikwidowano już prawie 40 nieużywanych rowerów szpecących miasto.

Przed wywiezieniem danego pojazdu, na jego ramie umieszczana jest informacja o planowanym usunięciu, właściciel ma więc możliwość zabrania roweru. Po przejęciu przez strażników miejskich, pojazdy trafiają na parking, skąd przez określony czas można je jeszcze wykupić.

 

Foto: Facebook/Waldemar Forysiak