Kupiłeś mieszkanie swoich marzeń i czekasz na odbiór kluczy? To najlepszy moment, aby pomyśleć o wykończeniu i wyposażeniu jego wnętrza. By zamienić puste cztery kąty w przytulne gniazdko, warto skorzystać z pomocy doświadczonej pracowni architektonicznej Decoroom, specjalizującej się w wykończeniu pod klucz. Za jej pośrednictwem można załatwić wszystko, co związane z wykończeniem mieszkania w jednym miejscu, bez konieczności biegania po sklepach budowlanych. A o tym, kiedy najlepiej rozpocząć taką współpracę i jakie płyną z niej korzyści, dowiesz się, czytając dalej.

Przy ulicy Benedykta Polaka 2 we Wrocławiu od ponad roku działa showroom pracowni Decoroom. To firma z ponad 14-letnim doświadczeniem, która oferuje kompleksowe wykończenie mieszkań i domów w stanie deweloperskim. Dzięki takiej usłudze klient nie musi się o nic martwić – projekt, materiały, realizację oraz 2-letnią gwarancję otrzyma w jednym miejscu. Współpraca nad projektem wnętrza rozpoczyna się od wyboru jednego spośród trzech pakietów wykończeniowych: Standard, Premium lub Designer. Pakiety różnią się dostępnymi w ofercie materiałami wykończeniowymi i stworzone zostały z myślą o indywidualnych potrzebach, oczekiwaniach i możliwościach finansowych kupujących mieszkania czy domy.

Gotowe pod klucz – co to znaczy?

Do mieszkania wykończonego „pod klucz” można w zasadzie od razu się wprowadzać. Taka usługa obejmuje pomalowanie ścian, położenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, wykończenie i wyposażenie łazienki oraz montaż płytek ceramicznych. Dodatkowo może uwzględniać również wykonanie zabudowy meblowej na wymiar. Jest to szybkie i wygodne rozwiązanie, dlatego usługa cieszy się ogromną popularnością na rynku nieruchomości.

Kiedy pomyśleć o wykończeniu?

Oczekując na klucze do mieszkania, warto rozpocząć pierwsze działania – m.in. skonsultować z doświadczonym architektem wnętrz układ funkcjonalny mieszkania oraz – jeśli to konieczne – sprawdzić możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich. Już na tym etapie powstaną bezpłatnie wstępne koncepcje wnętrza, zakładające jak najlepsze wykorzystanie jego potencjału oraz dostosowanie do indywidualnych preferencji przyszłych mieszkańców. Podczas rozmowy, architekt pozna oczekiwania dotyczące np. aranżacji kuchni, pomieszczeń gospodarczych czy przestrzeni na szafy i garderoby.

Na czym polega współpraca?

W pracowni Decoroom podpisanie umowy następuje dopiero po zapoznaniu się ze wstępnym kosztorysem prac wykończeniowych. Po dopełnieniu formalności, można przejść do jednej z najprzyjemniejszych części procesu – wyboru materiałów wykończeniowych, który odbywa się w showroomie zlokalizowanym w pobliżu placu Grunwaldzkiego. Dzięki temu klienci nie tracą czasu na bieganie po sklepach budowlanych, wszystko mają w jednym miejscu. Nie muszą się również martwić zamówieniami i terminami dostaw. Tym wszystkim zajmują się specjaliści, którzy dbają o prawidłowy przebieg całego procesu. Prace budowlane i wykończeniowe wykonują profesjonalne ekipy wykończeniowe zgodnie z zaakceptowanym projektem. Nadzór nad każdym etapem prac sprawują koordynatorzy ds. realizacji.  Dzięki ich zaangażowaniu inwestor nie musi jeździć na budowę. Po zakończeniu prac wykonawczych Klient otrzymuje 24-miesięczną gwarancję. Może również zdecydować się na dalszą współpracę z pracownią i wykonać z nią zabudowę meblową na wymiar. Architekci doradzą również w wyborze oświetlenia i sprzętu AGD.

– Każdy, kto potrzebuje kompleksowej usługi wykończenia mieszkania, znajdzie w naszym showroomie nie tylko fachową poradę czy inspiracje, ale też w jednym miejscu będzie mógł wybrać materiały wykończeniowe cenionych na rynku producentów i zobaczyć inne elementy wyposażenia np. sprzęt AGD – dodaje Joanna Węgłowska, dyrektor Decoroom Wrocław.

Jeszcze przed odbiorem kluczy warto zaplanować odpowiedni harmonogram działań i skorzystać z usług pracowni, takiej jak Decoroom, która pomaga również w odbiorach mieszkań. Pod okiem architekta można omówić i zaplanować nawet najmniejszy element projektu, a baza zaufanych i sprawdzonych wykonawców zapewni jakość i terminowość usługi.

Więcej o usłudze wykończenia pod klucz można przeczytać na stronie internetowej pracowni Decoroom: https://www.decoroom.eu/

 

Adres: ul. Benedykta Polaka 2, lok U3, Wrocław
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:00

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Decoroom.