W czwartek (20 stycznia) swoją działalność rozpocznie wrocławska Pralnia Społecznie Odpowiedzialna. Będzie to miejsce dedykowane osobom w kryzysie bezdomności oraz samotnym mamom z dziećmi, które zyskają możliwość uprania odzieży czy koców bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Pralnia powstanie na terenie Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn, przy ulicy Małachowskiego 15. Dzięki niej osoby potrzebujące będą mogły nieodpłatnie skorzystać z pralek oraz suszarek i uprać osobiste rzeczy.

Wrocławska Pralnia Społecznie Odpowiedzialna to efekt współpracy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Stowarzyszenia Pomocy Akson, Fundacji Społecznie Bezpieczni oraz marki Persil.

Podobny obiekt działa już od ponad roku w Gdańsku, a zatrudnienie znalazły w nim osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

– Persil to marka, która oferuje czystość, a wraz z nią bezpieczeństwo. W czasach pandemii ta oczywistość nabrała zupełnie nowego znaczenia. Nasza pomoc dotarła najpierw do szpitali i medyków, następnie do osób pracujących w transporcie. Dziś zdecydowaliśmy się nieść ją tam, gdzie biznes pojawia się rzadko, a gdzie jest potrzebna szczególnie – osobom w kryzysie bezdomności. Głęboko wierzymy w siłę współpracy z organizacjami pozarządowymi i społecznościami lokalnymi. Wierzę, że ta współpraca będzie inspiracją dla kolejnych partnerów, a nasza Pralnia Społecznie Odpowiedzialna pomoże zmieniać życie wielu osób” – mówiła po jej otwarciu Magdalena Kostrzewa, Brand Manager marki Persil.

Otwarcie pralni we Wrocławiu zaplanowano na 20 stycznia 2022 r. o godzinie 12:00.

 

Foto: Facebook/Piotr Borawski - Wiceprezydent Gdańska