Ulica Reymonta to jedna z głównych ulic wrocławskiego osiedla Kleczków. To ważna trasa komunikacyjna, jednak jej stan pozostawia wiele do życzenia. Aby poprawić komfort mieszkańców, konieczna jest jej przebudowa, dlatego też zapadła decyzja o opracowaniu dokumentacji projektowej. Proces tworzenia kompleksowego projektu potrwa około 18 miesięcy.

Czym się zajmiemy? Przygotujemy kompleksową dokumentację sieci podziemnych potrzebnych do przebudowy. Jak ważny to element, na pewno wiecie. Pod wiaduktem na Reymonta często zbiera się woda po deszczach nawalnych. Kanalizację deszczową zatem przebudujemy, aby tak się nie działo. Chcemy też wprowadzić m.in. przy ulicy ogrody deszczowe. Zajmiemy się 400-metrową jezdnią ze skrzyżowaniami i torowiskiem tramwajowym – wyjaśnia spółka Wrocławskie Inwestycje.

Zaprojektowana zostanie również nowa, dwukierunkowa droga dla rowerów, która zostanie wpisana się w realizowany obecnie odcinek przy placu Staszica. Powstaną przejazdy rowerowe oraz przejścia dla pieszych – tak, aby wszyscy użytkownicy ruchu drogowego mogli czuć się bezpiecznie.

Zajmiemy się zielenią. Projektant będzie miał w miarę możliwości uzupełnić, na razie w dokumentacji, szpaler pięknych dębów rosnących przy tej ulicy – dodają Wrocławskie Inwestycje.

Dzięki dokumentacji oszacowany zostanie koszt planowanej inwestycji. Proces tworzenia projektu będzie czasochłonny i potrwa około 1,5 roku, ponieważ nie wszystkie kwestie zależne są od miasta. Wiele decyzji jest uzależnionych od zewnętrznych zarządców sieci czy instytucji państwowych np. konserwatora zabytków.

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje