Niedziela (7 stycznia) była ostatnim dniem działalności Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tej zimy atrakcje ulokowane na ul. Oławskiej, ul. Świdnickiej, placu Solnym i na wszystkich pierzejach Rynku były dostępne dla odwiedzających ponad 6 tygodni. Aktualnie trwa demontaż jarmarkowych dekoracji, a sprzedawcy zamykają swoje stoiska. Mieszkańców czeka jednak tylko kilkumiesięczna przerwa pomiędzy kolejnym rozstawieniem drewnianych domków, ponieważ najprawdopodobniej już w maju ruszy wiosenny Jarmark Świętojański.

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy przez wielu uważany jest za najpiękniejszy w Polsce. Nic więc dziwnego, że zimowa sceneria, grzane wino i słodkości przyciągnęły tłumy wrocławian i turystów z różnych zakątków Europy. Tym razem domki z gastronomią i napojami były otwarte do późnych godzin również w Sylwestra, z czego skorzystało wiele osób, witając Nowy Rok przy choince.

jarmark bozonarodzeniowy tlumy

Choć zima nie odpuszcza, Jarmark powoli znika. Ci, którzy będą za nim tęsknić, nie powinni się jednak przejmować, ponieważ już za kilka miesięcy na płycie Rynku pojawi się jego wiosenna, kwiatowa wersja. Mowa o Jarmarku Świętojańskim, który najprawdopodobniej rozpocznie się pod koniec maja i potrwa około miesiąca.

Jak co roku, na odwiedzających będą czekać zarówno artykuły przemysłowe, rękodzieło i rzemiosło – artystyczne wyroby własne, dekoracje i ozdoby, ceramika, biżuteria, mydła i kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), kubki pamiątkowe z nadrukiem, pamiątki, wyroby ze szkła, świece, metaloplastyka, galanteria, torby, odzież artystyczna, jak i artykuły spożywcze – regionalne sery i wędliny, pieczywo i wypieki, konfitury, miody, nalewki, wyroby czekoladowe i słodycze, zioła i przyprawy, kawy i herbaty, produkty naturalne i wegańskie.

O szczegółach i dokładnym terminie wydarzenia będziemy informować na bieżąco.

jarmark swietojanski

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu / Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com