W marcu bieżącego roku informowaliśmy o planach budowy rolkowiska/lodowiska przy ul. Sukielickiej. Okazuje się, że to nie jedyna inwestycja, jaka zostanie zrealizowana na ternie Parku Tysiąclecia – powstanie tam również skatepark.

Skatepark zostanie wybudowany w okolicach toru wrotkarskiego WCT Spartan przy ul. Sukielickiej. Będzie to otwarty, nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych.

Skatepark w parku Tysiąclecia będzie składał się z pięciu elementów, służących do jazdy na: deskorolce, BMX-ie, rolkach oraz hulajnodze.

Roll-in + Quarter Pipe + Bank Ramp i Quarter Pipe 2 poziomy 

Te elementy służą do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku i wykonywania różnego rodzaju ewolucji. Urządzenia te można łączyć, tworząc ścianę, dodatkowo wzbogacając je o poręcze, grindboxy, schody, dzięki czemu skatepark stanie się dużo ciekawszym miejscem. Przykładowo, Quarter Pipe może również stanowić element składowy rozbudowanych platform.

Jumpbox+ Funbox+ Schody z poręczami + Piramida 1 Jumpbox + Funbox

Te urządzenia są sercem skateparku. Jumpbox służy do wykonywania trików w powietrzu. Preferowany jest przez rowerzystów, rolkarzy oraz osoby jeżdżące na hulajnogach, które wolą wyższe przeszkody, umożliwiające wykonywanie skoków i salt. Natomiast skateboardziści preferują Funbox, z jak największą ilością kombinacji.

Grindbox 10 + Grindbox 2 + coping

To urządzenia, służące do zabawy i nauki nowych trików. Są elementem wolnostojącym, który uzupełnia płytę skateparku lub stanowi urozmaicenie takich elementów, jak: funboxy, boxy czy platformy.

Poręcz prosta

To kolejny element, służący do zabawy i nauki nowych trików. Uzupełnia on płytę skateparku lub stanowi urozmaicenie takich elementów, jak: funboxy, boxy czy platformy.

Przetarg dotyczący budowy skateparku ma zostać ogłoszony przed wakacjami, a zakończenie prac planowane jest na koniec października 2021 roku. Koszt inwestycji oszacowano no 600 tys. zł.

 

Przy ul. Sukielickiej powstanie rolkowisko/lodowisko [WIZUALIZACJE].

 

Wizualizacje: WCT Spartan