Przy ul. Haukego-Bosaka 33-37 powstaje inwestycja, z której będą mogli korzystać zarówno uczniowie, w ramach zajęć wychowania fizycznego, ale także okoliczni mieszkańcy, południami i wieczorami, po zakończeniu zajęć dydaktycznych.

Powstający blok sportowy, to połączenie dwóch niezależnie funkcjonujących obiektów w jednej zwartej bryle. Na parterze będzie funkcjonował blok szermierki dostępny bezpośrednio z zewnątrz. Natomiast kompleks sal sportowych dla Zespołu Szkół, na który składają się: pełnowymiarowa sala gimnastyczna, sala do fitness, sala do tańca i siłownia oraz niezbędne zaplecze sanitarno-szatniowe, powstanie powyżej bloku szermierki. Komunikacja z istniejącym skrzydłem szkoły będzie odbywać się poprzez łącznik zawieszony nad wewnętrznym dziedzińcem.

1/3

Szczegółowa specyfikacja poszczególnych pomieszczeń wygląda następująco:

  • Parter: sala do szermierki pow. 423 m2, zaplecze, szatnie, sanitariaty,
  • I piętro: sala do zajęć siłowych pow. 205 m2, sala zajęć fitness pow. 172 m2, zaplecze, szatnie, sanitariaty,
  • II piętro: sala wielofunkcyjna pow. 617 m2, sala taneczna pow. 66 m2,
  • III piętro: pustka nad salami znajdującymi się na II piętrze,
  • IV piętro: pustka nad salą wielofunkcyjną, zaplecze techniczne,
  • Podziemie: zaplecze techniczne, węzeł. c.o., oraz miejsca parkingowe.

 

Przetarg na budowę bloku sportowego został ogłoszony w październiku 2019 roku, natomiast umowa na realizację zadania została zawarta 4.12.2019 r. w trybie zaprojektuj i wybuduj. Inwestorem jest Miasto Wrocław, natomiast wykonawcą Haras Budownictwo. Za projekt odpowiada Pracownia Arch_it. Planowany termin ukończenia prac to koniec 2022 r.

Prace postępują w szybkim tempie, a tak wygląda aktualnie plac budowy:

Tekst: CWC
Wizualizacje: Arch_it
Foto: Miejsca we Wrocławiu