W poniedziałek 1 marca rozpoczął się sezon wiosenno-letni na rowery miejskie. Firma Nextbike, która jest odpowiedzialna za prowadzenie samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich m. in. we Wrocławiu, udostępniła mieszkańcom znacznie więcej rowerów niż w okresie jesienno-zimowym.

Wiosna i lato to czas, kiedy ilość wypożyczeń rowerów miejskich zdecydowanie wzrasta. Coraz ładniejsza pogoda sprawia, że mieszkańcy chętnie zmieniają środek transportu na rower. Dlatego też, liczba pojazdów, z których wrocławianie będą mogli korzystać w okresie rozpoczynającego się właśnie sezonu wiosenno-letniego, wzrośnie ponad trzykrotnie.

Jesienią i zimą na stacjach dostępnych było około 650 pojazdów, natomiast od 1 marca jest ich już ponad 2 tysiące. Wśród nich znajdują się także pojazdy specjalne, takie jak składaki, tandemy, rowery towarowe, dziecięce  i elektryczne, które należy zamówić i odebrać z wybranego punktu.

Cennik, mapa stacji oraz regulamin korzystania z rowerów miejskich są dostępne na stronie internetowej WRM. https://wroclawskirower.pl/

Tekst: CWC
Foto: Miejsca we Wrocławiu