Postęp prac na terenie budowy nowego Auaparku, który będzie zlokalizowany przy ul. Polnej 10, jest już na zaawansowanym poziomie. Powstała już m. in. niecka basenowa, ale inne strefy także wyglądają coraz bardziej okazale. Otwarcie obiektu zaplanowano na tegoroczne wakacje.

W kompleksie powstaną trzy baseny kryte: sportowy o długości 25 m i szerokości 14,5 m z podziałem na 7 torów, basen do nauki pływania  o długości 10 m i szerokości 7,5 m oraz brodzik dla dzieci o powierzchni około 20 m2 i głębokości 0,3 m, wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne. Ponadto pojawi się wanna SPA z hydromasażem dla 6 osób.

Na tereniem nowego Aquaparku powstaną 4 sauny w tym 2 fińskie, 1 solna i 1 infrared wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku oraz nowoczesna sala fitness. Funkcjonować będzie też kilka punktów gastronomicznych. Na powierzchni ponad 1300 m2 będzie się znajdować plaża z artbetonu oraz przestrzenie rekreacyjne – siłownia na wolnym powietrzu i boisko do piłki siatkowej plażowej.

 

– Jak widzicie, duża niecka basenowa już gotowa, trwają prace w miejscach na prysznice oraz innych strefach. Mam nadzieję spotkać się tu z Wami już w te wakacje na otwarciu. Koszt całej inwestycji to ponad 30 mln złotych – poinformował, przy okazji publikacji zdjęć z placu budowy, prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

 

Baseny i kąpieliska we Wrocławiu, których już nie odwiedzimy…

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk