14 lutego obchodzimy święto zakochanych. Z tej okazji, wrocławskie MPK postanowiło zorganizować niespodziankę dla mieszkańców. Po torach w centrum miasta jeździ dziś historyczny tramwaj Konstal N – „Gustaw”, który będzie zabierać chętnych na bezpłatną przejażdżkę.

Miłość jest darem dostępnym dla każdego, także dla singli – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK. – Dlatego zachęcam wszystkich, by w tych dniach celebrować przyjaźń, życzliwość, sąsiedzkie relacje i wszystko, co jest dla nas ważne. Miłość niejedno ma imię i z takim przesłaniem zachęcam wszystkich do skorzystania z naszego zaproszenia – dodaje.

Pasażerom „Gustawa” czas umilać będzie muzyka na żywo w wykonaniu wrocławskich muzyków: Anny Kamińskiej, Emila Smardzewskiego oraz Wojciecha Lechończaka. Na fanów słodkości czekać będzie wata cukrowa, a najmłodsi mogą liczyć na spotkanie z maskotką MPK Wrocław – Guciem. Wszystko to w ramach akcji „Miłość na właściwych torach”.

Tramwaj kursuje w poniedziałek (14 lutego) w godzinach od 14:00 do 20:00. Trasę rozpoczyna od przystanku „Opera” i będzie odjeżdżał z niego o każdej pełnej godzinie, aż do godziny 19:00.

Pełny rozkład jest następujący:

Opera – Podwale – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – Szewska – Most Uniwersytecki – Drobnera – Plac Bema – Mosty Młyńskie – Hala Targowa – Galeria Dominikańska – Skargi – Teatralna – Opera.

Rozpoczynając ostatni kurs o godzinie 20:00, tramwaj „Gustaw” po przystanku Dubois będzie kierował się w stronę zajezdni Ołbin.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław