Tak egzotycznie i różnorodnie jeszcze nie było. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman to nowość w ofercie biur podróży z wylotem z Wrocławia na zimę 2018/19. Pojawią się też Zanzibar i inne popularne kierunki, w tym Egipt i Wyspy Kanaryjskie. Teraz wybór terminów i hoteli jest największy, a ceny atrakcyjne.

Wyspy Palmowe, czyli archipelag sztucznych wysepek u wybrzeży Dubaju, imponujący drapacz chmur Burdż Chalifa, wznoszący się na wysokość 829 metrów, wycieczki na pustynię i kąpiele w Zatoce Perskiej to tylko kilka z wielu atrakcji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Średnie temperatury w zimie wahają się tam w dzień w granicach 25-30 st. C. To nowość dostępna z Wrocławia już od grudnia 2018 roku.  

Dubaj to w tej chwili jedno z najciekawszych miast na świecie, a tamtejszy klimat sprzyja wypoczynkowi szczególnie od listopada do marca. Zjednoczone Emiraty Arabskie przyciągają tych, którzy szukają niezwykłych wrażeń i atrakcji turystycznych oraz słonecznego wypoczynku – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Pełna egzotyka z Wrocławia

W sezonie zimowym 2018/19 podróżni wrocławskiego lotniska mają do wyboru również dwa kierunki nad Oceanem Indyjskim – malowniczy Oman z białymi plażami oraz Zanzibar, czyli Wyspę Przypraw okoloną szmaragdowym morzem. Dodajmy, że w ubiegłym roku Zanzibar pojawił się w ofercie po raz pierwszy i od razu stał się przebojem. W ofercie są też dwie lubiane wyspy na Oceanie Atlantyckim – Teneryfa i Fuerteventura, dwa znane kurorty nad Morzem Czerwonym – Hurghada i Marsa Alam w Egipcie, jak również bardzo popularna Turcja.

Wypoczynek jesienią lub zimą warto zaplanować już teraz. Wybór terminów, w tym na okres świąteczny, na Sylwestra czy ferie, jest w tej chwili największy. Swobodnie można też wybrać hotel, a także liczyć na korzystne ceny i atrakcyjne bonusy. Zimowa oferta czarterowa z Wrocławia jeszcze nigdy nie była tak egzotyczna i zróżnicowana – podkreśla Michał Kozak.

Znane są już terminy wylotów z Wrocławia: do Marsa Alam i Turcji w sezonie zimowym będzie można lecieć w soboty, do Emiratów Arabskich w niedziele, na Fuerteventurę w poniedziałki, do Omanu w środy, na Teneryfę i do Hurghady w czwartki, a na Zanzibar w piątki. Wycieczki z wrocławskiego lotniska w najbliższym sezonie zimowym oferują Itaka i Tui, czyli największe biura podróży w Polsce.

 

Przypomnijmy, że w siatce na lato 2018 znajduje się w sumie 25 kierunków czarterowych z Wrocławia, w tym trzy nowości: Ateny, Izmir oraz tunezyjska wyspa Djerba.

Foto: Mat. prasowy