We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Wrocław Games Fest 2023

XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych – Wrocław Games Fest 2023. Organizatorzy zapraszają na największe na Dolnym Śląsku wydarzenie poświęcone nowoczesnym grom planszowym.

Na miejscu będzie można:

  • poznać blisko 2 500 różnych tytułów,
  • skorzystać z profesjonalnej obsługi tłumaczącej zasady i służącej pomocą przy doborze odpowiedniego tytułu;
  • quizy, turnieje i konkursy,
  • najnowsze światowe premiery prosto z targów SPIEL’23 w Essen (Niemcy), czyli największych targów gier planszowych na świecie,
  • wiele innych atrakcji !

Gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy:
– sobota (18 listopada), godz. 10:00-20:00
– niedziela (19 listopada), godz. 10:00-18:00

2.) „Już po nas” – wystawa, Studio BWA

Wystawa „Już po nas” to próba poszukiwań przeszłych przyszłości – czasów, które nigdy nie nadeszły, ale wydobyte z odmętów wyobrażeń, wciąż mogą się wydarzyć. To wystawa o scenariuszach tego, co może przynieść przyszłość. Zwłaszcza, że przeszłość od przyszłości różni się tylko jednym znakiem – piszą organizatorzy.

Gdzie: Studio BWA Wrocław, ul. Ruska 46a/301
Kiedy: 10.11-13.01

3.) Wydarzenia w IASE:

Festiwal Pierogów Świata

Właściwe każdy ma na nie swój własny przepis, a w zależności od kraju są one inaczej przygotowywane. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone – możliwości jest właściwie nieskończona liczba. Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Będzie w czym wybierać! – piszą organizatorzy.

Festiwal Kawy i Czekolady

Na odwiedzających kawoszy będą czekać setki litrów kawy z różnych zakątków świata, prezentowane przez lokalne kawiarnie, jak i palarnie z Polski. Będzie można skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. Nie zabraknie też stoisk, na których znajdziecie różnego rodzaju kawowe akcesoria i dodatki – zachęcają organizatorzy.

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych

Strefa napojów kraftowych ugasi Wasze pragnienie po spróbowaniu pierogów z całego świata. Będziecie mieli okazje w jednym miejscu spróbować przeróżnych napojów rzemieślniczych. Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni podczas tych dni! – piszą organizatorzy.

Gdzie: IASE, ul. Wystawowa 1
Kiedy:
– sobota (18 listopada), godz. 12:00-20:00
– niedziela (19 listopada), godz. 12:00-18:00

 

Foto: mat. Stowarzyszenie Druga Runda