W środę (15 listopada) około godziny 14:00 doszło do uszkodzenia rury wodociągowej w centrum miasta. Służby MPWiK działają na miejscu już od kilku godzin, a dostawa wody do okolicznych mieszkań została wstrzymana. Ulicą Ruską nie kursują tramwaje, a jeden z pasów jezdni został zamknięty dla ruchu samochodowego.

Jak poinformowało wrocławskie MPK, tramwaje linii nr 3, 10, 12 i 13 kursujące w kierunku pl. Dominikańskiego zostały skierowane objazdem od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, Jagiełły, Dubois, most Pomorski, Nowy Świat do przystanku „Rynek”, bez pominięcia przystanku.

Do pęknięcia rury doszło na ulicy Ruskiej, między ulicą Kazimierza Wielkiego a placem Jana Pawła II. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji cały czas prowadzi działania mające na celu usunięcie awarii. Prawy pas jezdni został zamknięty dla ruchu samochodowego, a w okolicy mogą tworzyć się korki.

W związku ze zdarzeniem wystąpiła przerwa w dostawie wody przy ulicach:

  • Kazimierza Wielkiego 9-23,
  • Pawła Włodkowica 20, 31-37,
  • Ruska 37-38-51b,58/59, 61-68,
  • pl. Solny 6/7a,
  • św. Antoniego 7-11.

Przy ul. Ruskiej 46 ustawiono beczkowóz z wodą dla mieszkańców. Planowany termin przywrócenia dostaw wody w kranach to czwartek (16 listopada), godzina 10:00.

Foto: Michał