Na podwórku w obrębie ulic: Kluczborskiej, Żeromskiego, Nowowiejskiej i Barlickiego ruszyła inwestycja dedykowana najmłodszym mieszkańcom osiedla. Jak informuje ZZK, projekt placu zabaw powstał na podstawie konsultacji przeprowadzonych z okolicznymi mieszkańcami, więc zaplanowane urządzenia powinny spełnić oczekiwania rodziców i ich pociech.

Na terenie nowego placu zabaw do dyspozycji dzieci będą: linowa piramida, trampolina, zjeżdżalnia, a także drążki o różnych wysokościach, które pozwolą im bawić się jak na trzepaku.

Starsza młodzież też będzie mogła korzystać z nowej przestrzeni. Na podwórku pojawi się bramka do gry w piłkę nożną oraz koszt do koszykówki. Przewidzieliśmy również miejsce dla dorosłych, którzy chcieliby odpocząć na świeżym powietrzu w cieniu drzew – dodaje Zarząd Zasobu Komunalnego.

Poza urządzeniami do zabawy, w ramach prac wykonane zostaną nowe nasadzenia – powstanie m. in. pas zieleni wzdłuż budynków od strony ul. Nowowiejskiej, który pozwoli stłumić dźwięki dobiegające z placu zabaw. Co więcej, teren zostanie ogrodzony, a nawierzchnia wyrównana, tak by była bezpieczna dla użytkowników.

Koszt trwającej inwestycji to prawie 490 tysięcy złotych.

 

Foto: mat. ZZK