We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Dzień Otwarty Bastionu Sakwowego

Wiele miesięcy prac, 30 milionów złotych wydanych na pierwszy etap rewaloryzacji, a także wiele trudnych decyzji wykonawczych i konserwatorskich – tak w skrócie wyglądał I etap inwestycji. Na szczęście pozostała już ostatnia prosta, a w sobotę (23 marca) mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia będą mogli ponownie przespacerować się na terenie Bastionu Sakwowego. W jego murach zostanie również ukryta kapsuła czasu.

Więcej informacji o wydarzeniu w artykule: https://miejscawewroclawiu.pl/dzien-otwarty-bastionu-sakwowego-w-weekend-bedzie-mozna-zobaczyc-efekty-remontu/

Gdzie: Bastion Sakwowy
Kiedy: sobota (23 marca), godz. 10:00-15:00

2.) Ręki Dzieła Fest – WIOSNA 2024

W wiosennej edycji święta rękodzieła, lokalni artyści zagoszczą na skwerze Szewska/Wita Stwosza. Będzie można tam znaleźć biżuterię, ceramikę, ubrania, zabawki, dekoracje oraz drobne pamiątki. To wspaniała okazja do zdobycia unikatowych prezentów oraz wsparcia lokalnej sztuki.

Ręki Dzieła Fest to impreza promująca twórczość lokalnych artystów rękodzieła. Wydarzenie powstało, aby umożliwić bliższy kontakt pomiędzy artystami a odbiorcami, ale również pomiędzy samymi artystami. Od pierwszej edycji wydarzeniu patronuje Miasto Wrocław.

Gdzie: skwer Szewska/Wita Stwosza (przy Katedrze Św. Marii Magdaleny)
Kiedy: sobota-niedziela (23-24 marca), godz. 12:00-18:00

3.) Otwarcie Parku Krzyckiego

W pierwszy wiosenny weekend organizujemy oficjalne otwarcie Parku Krzyckiego! To okazja, aby spędzić czas na relaksie i zabawie w otoczeniu przyrody, dlatego przyjdźcie z rodziną, znajomymi i dołączcie do naszej wspólnej zabawy! – zachęcają organizatorzy.

W programie:

  • gra terenowa,
  • koło fortuny z nagrodami,
  • warsztaty ekologiczne,
  • warsztaty z robienia palm wielkanocnych,
  • gry XXL dla najmłodszych,
  • spacer zorganizowany z Radą Osiedla.

Gdzie: Park Krzycki – wejście do parku od ul. Skarbowców
Kiedy: niedziela (24 marca), godz. 10:00-14:00

4.) Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu – CDI3* Wrocław – Tor Wyścigów Konnych Partynice

W piątek (22 marca) na wrocławskich Partynicach wystartują Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu – CDI3* Wrocław. Na czworoboku pojawi się sześćdziesiąt par z dziesięciu krajów, w tym czołowe pary z Polski. Seniorzy rywalizować będą w konkursach Grand Prix o miejsca w drużynie olimpijskiej, która w sierpniu reprezentować będzie Polskę w Paryżu. Konkurs Grand Prix, do którego zgłosiło się aż dwadzieścia dwie pary, odbędzie się w piątek (22 marca) o 15:30, Grand Prix Special w sobotę (23 marca) o 12:00, a Grand Prix Freestyle także w sobotę o 15:30.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: piątek-niedziela (22-24 marca)

5.) Weekend reotwarcia Centrum Kultury Nowy Pafawag

Przed nami najważniejsze wydarzenie 2024 roku, wyjątkowe 3 dni świętowania w kulturalnym sercu Nowego Dworu, pełne wydarzeń dla całej rodziny – zapowiadają organizatorzy.

Wśród atrakcji: oficjalna zmiana nazwy z Centrum Kultury Wrocław-Zachód na Centrum Kultury „Nowy Pafawag”, projekcja animacji filmowej o Pafawagu, prezentacja muralu na bocznej elewacji Centrum czy spacer osiedlowy.

Szczegółowy harmonogram: https://www.facebook.com/events/1044095263333578

Gdzie: Centrum Kultury Nowy Pafawag, ul. Chociebuska 4-6
Kiedy: piątek-niedziela (22-24 marca)

 

Foto: Facebook/Ręki Dzieła Fest