W niedzielę 5 września, około godziny 14:00 wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który na ulicy Zwycięskiej rozpoznał kilku sprawców kradzieży mienia dokonanej na jego szkodę. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli interwencję.

Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież. Trzeci podejrzany podjął próbę ucieczki, jak się później okazało niestety skuteczną.

– Kolejny z domniemanych sprawców, na widok policjantów podjął próbę ucieczki samochodem. Nie reagował na wielokrotnie wydawane przez mundurowych wyraźne sygnały do zatrzymania i w pewnym momencie ruszył gwałtownie z parkingu, na którym się znajdował. Policjanci oddali w sposób bezpieczny jeden strzał z broni służbowej w oponę, celem zatrzymania pojazdu. Mężczyzna ten oddalił się i jest w chwili obecnej poszukiwany przez funkcjonariuszy. Równolegle na miejscu zdarzenia policjanci prowadzą czynności procesowe w związku z zaistniałą sytuacją. Mają one na celu między innymi zebranie materiałów, które pomogą w odtworzeniu przebiegu tego zdarzenia – relacjonuje interwencję Zespół Komunikacji Społecznej z KMP we Wrocławiu.

Dwaj podejrzani zostali przetransportowani do aresztu, natomiast mężczyzna, który uciekł z miejsca zdarzenia, jest aktualnie poszukiwany przez funkcjonariuszy.

 

Foto: Pixabay