W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z naprawą toru tramwajowego w ciągu ulicy Piłsudskiego przy placu Legionów (tor od placu Legionów do ulicy Świdnickiej), w dniach 26-27 lutego 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 5, 11, 15 i 31.

Tramwaje linii 5 w kierunku pętli Księże Małe zostaną skierowane objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Tramwaje linii 11 w kierunku Stadionu Olimpijskiego zostaną skierowane objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.

Tramwaje linii 15 w kierunku Parku Południowego pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową z pominięciem przystanków: „Narodowe Forum Muzyki”, „pl. Legionów” i „Arkady (Capitol)”.

Tramwaje linii 31 w kierunku krańcówki Gaj pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku „pl. Legionów”.

Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej tramwaje linii 5 i 31 w kierunku Dworca Głównego realizować będą przystanek „Arkady Capitol” od strony placu Kościuszki (nr słupka 10233).

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 5, 11, 15 i 31 będą kursowały bez zmian przez ulicę Piłsudskiego.

Tramwaje powrócą na swoje trasy przejazdu przez ul. Piłsudskiego w poniedziałek.

 

Foto: Google Maps